טיפול במחלות עור בגיל השלישי

האם אתם מרגישים כי עורכם משתנה עם הגיל? הגיע הזמן להתעדכן במחלות העור השכיחות בגיל השלישי ולדעת כיצד לשמור על בריאות העור. עור בריא משפיע השפעה מכרעת על הרגשתנו הכללית ואיכות החיים שלנו. קראו מאמר זה כדי להבין טוב יותר מהן המחלות הנפוצות בקרב בני הגיל השלישי בישראל, מהם הגורמים והתסמינים שלהן וכיצד ניתן לטפל ולמנוע אותן.

מחלות שכיחות בגיל השלישי בישראל

יתר לחץ דם – מאפיינים וסיכונים, קשור לתזונה עתירת נתרן וחוסר פעילות גופנית. עלול לגרום לאירועים קרדיווסקולריים ושבץ. מטפלים באמצעות תרופות משתנות.

סוכרת – קיימות סוכרת מסוג 1 ו-2. סוכרת מסוג 1 מאופיינת בחוסר ייצור אינסולין ומטופלת בזריקות אינסולין. סוכרת מסוג 2 נגרמת מעמידות לאינסולין ומטופלת תחילה בשינויי תזונה ואורח חיים.

מחלות לב – כמו התקף לב ואי ספיקת לב. נגרמות מחסימות בעורקים. סימנים כוללים כאב בחזה וקוצר נשימה. מטפלים באמצעות תרופות וניתוחים.

אוסטיאופורוזיס – בעיה שכיחה בקרב נשים אחרי גיל הבלות. גורמת להידלדלות ושבירות העצמות. מטפלים באמצעות תוספי סידן וויטמין D.

דלקות פרקים – דלקת מפרקים ניוונית היא הנפוצה ביותר. גורמת לכאב, נוקשות ותחושת מגבלה בתנועה. מטפלים בעזרת נוגדי דלקת ומשככי כאבים.

 

מחלות עור שכיחות בגיל השלישי בישראל

האקלים החם והלח יחסית בישראל מהווה גורם סיכון למחלות עור שונות. חשיפה ממושכת לשמש וטמפרטורות גבוהות עלולה להוביל לכוויות שמש, פגיעה במחזור התאים ויבוש העור. גם המליחות והלחות באוויר מעודדות התפתחות פטריות וגירויים.

בראש ובראשונה חשיפה מוגברת לשמש עלולה להוביל לסרטן העור לסוגיו. גידולים שפירים שנחשבים פחות מסוכנים, בדרך כלל מטופלים בניתוח. סרטן העור נגרם בשל נזק שמש מצטבר ויש להימנע מחשיפה מוגזמת לUV.

בנוסף, מחלות עור נפוצות נוספות הן פסוריאזיס, המאופיינת בקשקשים אדומים על העור כתוצאה מתאי עור מתים. כמו כן, אקזמה שגורמת לעור יבש, מגורה ונוטה לדלקות חוזרות.

מומלץ להגן על העור בעזרת משחות הגנה, כובעים, הלבשת בגדים ושהייה בצל. בדיקות סקירה תקופתיות אצל רופא עור חיוניות לאיתור מוקדם של בעיות.

 

מחלת האימפטיגו

אחת המחלות בקרב אוכלוסיית גיל הזהב בישראל היא מחלת אימפטיגו. אמנם מחלה זו תוקפת בעיקר ילדים, אך גם בגיל מבוגר יש לא מעט מקרים של אימפטיגו. מחלת האימפטיגו מתבטאת בשלפוחיות או פצעונים על העור ומופיעה בעיקר באזור הרגליים. המחלה נגרמת מחיידקים דרך פצע בעור והתסמינים כוללים גירוד, אדמומיות ונוזל בשלפוחיות בצבע חום דבש. הטיפול כולל משחות אנטי ויראליות ואנטיביוטיות מקומיות, יחד עם שמירה על אזורים יבשים ונקיים.

לסיכום, מחלות עור שכיחות בגיל השלישי בישראל כוללות מחלות דלקתיות שפירות, גידולים ופצעים ויראליים. מומלץ להקפיד על בדיקות שגרה אצל רופא עור בכל תקופה בגיל השלישי, על מנת לאבחן ולטפל במוקדם במחלות אלה. קרם הגנה, שטיפה במים ואיוורור העור עשויים גם הם למנוע התפתחות מחלות באזורים שונים בגוף.

אין הכתוב במאמר זה מהווה ייעוץ רפואי.  בכל חשש אנו ממליצים להיבדק אצל רופא.

מאמרים נוספים

חוויה חברתית ואיכות חיים: היתרונות של דיור מוגן בסביבה חמה ושמחה

היתרונות של דיור מוגן: חיים בסביבה בטוחה ומגינה

טיפול במחלות עור בגיל השלישי

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.